Szülészet-nőgyógyászati osztály

Utoljára módosítva: 2023-03-30

Osztályunk munkája két fő részből áll. Az egyik a fekvőbeteg, másik a járóbeteg ellátás.

Fekvőbeteg ellátás:

2700. Cegléd, Törteli út 1-3.

• Telefon: 53/310-011 (a Kórház központi száma)
  • Mellékek:
    • 227 – Osztályos iroda
    • 164 – Osztályvezető főorvos – Dr. Endrődi Tamás
    • 231 – Osztályvezető főnővér – Harkály Szilvia
    • 237 – Terhespathologia – Nőgyógyászat nővérpult
    • 234 – Terhespathologia – Nőgyógyászat vizsgáló
    • 437 – Terhespathologia – Nőgyógyászat betegtelefon
    • 146, 141 – Szülőszoba
    • 238 – Gyermekágy nővérpult
    • 232 – Gyermekágy vizsgáló
    • 438 – Gyermekágy betegtelefon
    • 150 – Orvosi szoba (Dr. Habony, Dr. Kopár, Dr. Nyilas, Dr. Danis)
    • 230 – Orvosi szoba (Dr. Albu, Dr. Pusztai)
    • 235 – Orvosi szoba (Dr. Harmos, Dr. Deáki)
    • 162 – Orvosi szoba (Dr. Bihal, Dr. Fazekas, Dr. Ruszin, Dr. Doubravszky, Dr. Cselédes)

Járóbeteg ellátás:

2700. Cegléd, Rákóczi út 7., Rendelőintézet I. em.

Telefon:

Központ: 53/505-650
I. Nőgyógyászat: 53/505-662
II. Nőgyógyászat: 53/505-660
Terhesgondozás: 53/505-661

OSZTÁLYUNK ORVOSAI

Osztályvezető főorvos: Dr. Endrődi Tamás szülész-nőgyógyász főorvos
Osztályvezető főorvos helyettes: Dr. Albu Tibor szülész nőgyógyász főorvos

Osztályos orvosok:

Dr. Endrődi Tamás (osztályvezető főorvos)
Dr. Albu Tibor
Dr. Bihal Gabriella
Dr. Cselédes Laura – rezidens
Dr. Danis Dávid
Dr. Deáki Jenő
Dr. Doubrabszky Réka – rezidens
Dr. Fazekas Annamária
Dr. Habony Pál
Dr. Harmos Csaba
Dr. Kopár Zoltán
Dr. Nyilas Gábor
Dr. Pusztai Géza
Dr. Ruszin Judit

Részlegvezetők:

Dr. Pusztai Géza: főorvos
Dr. Albu Tibor: főorvos
Dr. Harmos Csaba: főorvos

OSZTÁLYUNK SZAKDOLGOZÓI

Harkály Szilvia vezető szülésznő, diplomás ápoló
Zsemlyéné Benke Julianna vezető szülésznő helyettes, diplomás szülésznő
Ócsai Lászlóné adminisztrátor
Halma Nikoletta szonográfus

JÁRÓBETEG RENDELÉSEK

Hogyan készüljünk fel a nőgyógyászati vizsgálatra?

Nincs szükség különleges előkészületekre. Zuhanyozzunk, vagy fürödjünk meg vizsgálat előtt. Ne történjék hüvelyöblítés, mert panaszok esetén ez megnehezíti a vizsgáló orvos számára a pontos kórismézést. Kényelmes ruházatot és alsóneműt viseljünk. A vizsgálathoz le kell majd vetkőzni, így célszerű olyan öltözéket választani, amit nem kell hosszasan gombolgatni, ami gyorsan le- és felvehető.
Vizsgálat előtt írjuk le azokat a kérdéseket, amelyeket meg szeretnénk beszélni a nőgyógyásszal, és vigyük magunkkal ezt a listát. (A körülmények hatására esetleg elfelejthetjük, mit is akartunk kérdezni.)

Az orvos a vizsgálat előtt szintén kérdéseket tesz majd fel. Tudni akar majd régebbi betegségről, a családban előfordult megbetegedésekről, arról, hogy mikor volt az első havi vérzés, és mikor volt az utolsó vérzés első napja, és így tovább. Vizsgálat előtt gondoljuk át ezeket az adatokat. Hozzuk magunkkal korábbi leleteinket, zárójelentéseinket.

A vizsgálat során a szakrendelésen dolgozó nővér vagy asszisztensnő végig jelen van.

Nőgyógyászati szakrendelések

A nőgyógyászati járóbeteg szakrendelés a Rendelőintézet I. emeletén két vizsgálóhelyiségben zajlik. A Rendelőintézet központi regisztrációs pultjánál (földszint) személyi igazolvány és TAJ kártya alapján történik a betegek regisztrálása. Az ellátáshoz beutaló nem szükséges, bárki jelentkezhet saját kezdeményezésére is. A betegek behívása általában regisztrálási sorrendben történik, de ettől való eltérések előfordulhatnak. Rendelési időn kívül a sürgős esetek ellátása a kórházi ügyelet keretei között történik a Törteli úti telephelyen lévő fekvőbeteg osztály ambulanciáján.

I. Nőgyógyászati rendelés

Rendelési idő
Hétfő: 08:00-14:00
Kedd: 08:00-14:00
Szerda: 08:00-14:00
Csütörtök: 08:00-14:00
Péntek: 08:00-14:00

II. Nőgyógyászati Rendelés

Rendelési idő
Hétfő: 08:00-11:00
Kedd: 11:00-12:00
Szerda: 10:00-12:00
Csötörtök: 08:00-10:00
Péntek: 08:00-11:00

Terhesgondozás

A terhesgondozás a Rendelőintézet I. emeletén történik. A védőnőkkel egységesen kialakított szempontok alapján a legnagyobb gondossággal igyekszünk a várandósokat ellátni. Itt végezzük a testsúly- és vérnyomásmérést, vizeletvizsgálatot, kiadjuk a szükséges beutalókat más szakrendelésekre, laborba, megtörténik a szülészeti orvosi vizsgálat, a 36. terhességi hét után pedig hetente végzünk CTG monitorizálást. Szükség esetén kórházba utaljuk a problémás eseteket. A védőnőkkel a Rendelőintézet III. emeletén találkozhat.

Előjegyzés a CTG – vizsgálathoz szükséges az alábbi telefonszámon: 53/ 505-661.

Szülésre felkészítő foglalkozás

Kívánatosnak tartjuk, hogy azok a várandósok, akik Intézetünkben fognak szülni, vegyenek részt a szülésre felkészítő programunkon. Ez nemcsak a szülést, a velünk való együttműködést könnyíti meg, de elősegíti az anyává és apává válás folyamatát is. A tanfolyamon az apák, illetve más hozzátartozók részvételét lehetővé tesszük, együttszülés esetén pedig fontosnak tartjuk. A résztvevőknek minden foglalkozás végén lehetőségük van szülőszobai látogatásra, így mód nyílik életük nagy eseményének helyszínével ismerkedni, barátkozni. Minden foglalkozás alkalmával elhangzik egy rövid tájékoztató a köldökzsinór-vér, illetve köldökzsinór őssejtgyűjtés és tárolás jelentőségéről és lehetőségeiről.