Szemészeti osztály

Utoljára módosítva: 2022-06-01

FEKVŐBETEG ELLÁTÁS

A Szemészeti Osztály 1978-ban költözött a mai helyére a Törteli útra ceglédi Toldy Ferenc Kórházba, előtte a mai Tüdőgondozó épületében – Pesti úton – működött. A főépülettől külön álló, pavilonszerű „G” épületben helyezkedik el. 2021-ben a Sanamed Nonprofit Kft. teljes mértékben felújította és korszerűsítette osztályt.

A szakmai és műszeres fejlődés folyamatos. Az elmúlt években több korszerű és nagy értékű berendezéssel bővült az osztály gépparkja: YAG-laser, IOL tervező biometer, bébi refraktométer, legutóbb 2021-ben vitrektomiás műtéti operációs készülék került beszerzésre.

Fő profil, a phacoemulzifikációval végzett szürkehályog ellenes műtét végzése, egynapos sebészet keretein belül. 2009-ben 1215 szürkehályog ellenes műtét történ szemlencse beültetéssel kombinálva. 2014-ben már több mint 1600 ilyen műtétet végeztünk. 2019-ben pedig 2055 volt műtéti szám, illetve elindultak a vitrektómiás beavatkozások. A lencse műtétek mellet évente 250-300 kisműtét is történik.

Az osztályra történő betegfelvétel menete:

A járóbeteg szakrendelésen előzetesen megvizsgált és beutalt beteget, a szakrendelő által az osztállyal egyeztetett és megadott időpontban fogadja a Szemészeti Osztály felvételre. A megadott műtéti időpont előtt 1-2 nappal az osztály asszisztense telefonon felveszi a kapcsolatot a pácienssel egyeztetés céljából. A kórház fő épület földszintjén lévő Betegfelvételi irodában történt betegregisztráció után jelentkezhet a beteg az osztályon, a megbeszélt időpontban.

Műtéti várólistánkat naponta frissítjük!

Lehetőség van ún. prémium intraoculáris lencsék igénybevételére (Panoptix, Vivity). Ezeket a műlencséket az OEP nem támogatja, ezért ha igény van rá, a prémium műlencsék beszerzési árát a beteg téríti.

Készenléti ügyelet
2006. június 26-a óta készenléti ügyelet működik osztályunkon. Szakképzett ápolónk a készenléti ügyeletet szabályozó protokoll alapján látják el és irányítják a készenléti ügyeleten megjelenő betegeket. Telefonos kapcsolat útján konzultálnak a készenléti szolgálatban lévő szemész szakorvossal.

A készenléti ügyeleti betegellátás a Szemészeti Osztályon történik.

hétköznap 18.00 órától másnap reggel 08.00 óráig
munkaszüneti és ünnepnapokon reggel 08.00-tól másnap reggel 08.00 óráig

JÁRÓBETEG ELLÁTÁS

Szemészeti szakrendelés a Rendelőintézetben (Rákóczi út 7.) az 1.emeleten zajlik.

Tel.: +36/53/505-664
Időpont kérés: Központi regisztráció 06 53/ 505-651
Rendelési idő: hétfőtől- péntekig: 8.00-14.00

Gyermekszemészeti szakrendelés a Törteli úti telephelyen, a Szemészeti Osztály mellett működik

Tel: +36/53/310-011/352-es mellék
Időpontkérés: +36/53/310-011/251-es és 426-os mellék
Rendelési idő: hétfő, kedd-csütörtök: 09.00-11.00

szerda, péntek: 08.00-12.00 (szerdán és pénteken Dr. Gyáni Éva főorvos rendel, időpont kérés erre a két napra a 352-es melléken lehetséges rendelési időben)

Látótérvizsgálat

Időpont kérés: +36/53/310-011/351 mellék

AZ OSZTÁLY ORVOSAI:

NÉV BEOSZTÁS SZAKVIZSGÁK
Dr. Stark Ildikó osztályvezető főorvos szemészet
Dr. Pásztor István főorvos szemészet
Dr. Tinka Tímea Réka
adjunktus szemészet
Dr. Khidir Nóra szakorvos jelölt
Dr. Nagy Réka szakorvos jelölt

RÉSZMUNKAIDŐBEN

NÉV BEOSZTÁS SZAKVIZSGÁK
Dr. Gyáni Éva főorvos szemészet
Dr. Pusztai Dezső főorvos szemészet
Dr. Czvikovsky György főorvos szemészet

Ápolásszakmai vezető: Gál Éva

AZ OSZTÁLY ELÉRHETŐSÉGEI:

Vizsgáló telefon melléke: 353

Nővértartózkodó telefon melléke: 351

2oo9. január 1. óta a Sanamed Nonprofit Kft. működteti a teljes szemészeti ellátást (fekvő- és járóbeteg) a Toldy Ferenc Kórház és Rendelőintézet ellátási területén.

Sanamed Nonprofit Kft. ügyvezető igazgató: Bácskai Józsefné