Szemészeti osztály

Osztály története:

Szemészeti osztályunk, 1978-ban költözött a mai helyére a ceglédi Toldy Ferenc Kórházba, előtte a mai Tüdőgondozó épületében -Pesti út- működött.

A főépülettől külön álló, pavilonszerű „G” épületben helyezkedik el.   15 ággyal várja kis osztályunk, gyógyulni vágyó betegeinket.

Nemcsak a környező településekről veszik igénybe szolgáltatásainkat, hanem az ország számos régiójából, sőt külföldről is gyakran keresnek fel bennünket, szürkehályog ellenes műtét igényével.

Az épület régi állapotú, de nagy hangsúlyt fektetünk a higiéniára, tisztaságra. A lehetőségeinkhez mérten, folyamatosan fejlesztjük az osztály komfortját.

Szakmai és műszeres fejlődésünk folyamatos, az elmúlt 2 évben több korszerű és nagy értékű berendezéssel bővítettük osztályunk gépparkját. (YAG-laser, IOL tervező computer: LENSTAR, bébi refraktométer)

Egy kis történelem:

…régi dolgozóink emlékei alapján…

1976-ban költözött a régi baleseti osztály helyére, a mai tüdőgondozó épületébe a szemészeti osztály, majd 1978-ban a mai helyére. Osztályvezető főorvos Dr. Tóth Pál volt. Szemész orvosok: Dr. Takó Károly adjunktus úr (Tati), Dr. Puskás Mária, később: Dr. Kárteszi Márta, Dr. Clemens Dóra, Dr. Szelei Flóra, Dr. Gyáni Éva,1987-tól Dr. Réti Miklós vette át az osztály vezetését.

Főnővér: Sárosi Józsefné Irénke (Mama)

…akik akkortájt erősítették munkájukkal osztályunkat:

Nővérek közül: Szabó Éva, Oláh Lászlóné Ibolya,Dr. Zsugovitsné Ilonka (nyugdíj mellett állandó délutános nővér volt), Kemencés Jánosné,Reznák Mihályné, Czékmány Gézáné, Gergelyfi Erzsébet (segédnővér), Tóth Jánosné (Bogyika), Kenéz Józsefné Marika, Rajta Istvánné Magdi, Bognár Tünde, Szunyog Józsefné Margitka, Ő vette át a főnővéri pozíciót Sárosiné Irénkétől.

Régi műtős kollégák: Szabolcska Péterné (műtősnő). Őt követte: Madari Tamásné (Maca),

Műtősfiú: Bán Ferenc.

Takarítónőink voltak: Nagy Lászlóné Mancika, Tarsoly Lászlóné Ilonka,Kazincziné Erzsike,

Pásztor Tiborné Rózsi.

2006. június 26-a óta készenléti ügyelet működik osztályunkon. Szakképzett ápolónőink a készenléti ügyeletet szabályozó protokoll alapján látják el és irányítják a készenléti ügyeleten megjelenő betegeket. Telefonos kapcsolat útján konzultálnak a készenléti szolgálatban lévő szemészorvossal.
2oo9. január 1.-óta a Sanamed Nonprofit Kft. működteti szemészetünket.

Fő profilunk, a phacoemulzifikációval végzett szürkehályog ellenes műtétek végzése, egynapos sebészet keretein belül.

2009-ben: 1215 phacoemulzifikációs katarakta ellenes -IOL implantációs műtét történt.

2014-ben: több mint 1600 ilyen műtétet végeztünk.

Szemészeti osztály tevékenységei:

–          műtéti ellátás mellett egyéb, aktív ellátást igénylő szemészeti betegségek kezelése hotelfunkció keretei között.

–          Szemészeti kisműtétek illetve esztétikai-kozmetikai műtétek végzése.

–          Szemészeti járóbeteg szakrendelés / I.sz. Szemészeti szakrendelő/ Rendelőintézet, Cegléd, Rákóczi út 7. 1.emelet. Tel.: 06 53/505-664

Vezető asszisztens: Peták Andrásné

Időpont kérés: 06 53/ 505-651

–          Gyermekszemészeti szakrendelés / III.sz. Szemészeti szakrendelő/ 06 53/ 310-011 352mell.

Időpontkérés: 06 53/310-011   251 és 426 mellék.

Rendelési idő: Hétfőtől- péntekig : 9.00.-11.00.

–          Látótérvizsgálat végzése előzetes időpont egyeztetéssel.

–          Terápiás laser kezelések. (Pure point és YAG laser)

–          Készenléti ügyeleti betegellátás, 18.00 órától másnap reggel, 8.00-ig a szemészeti osztályon.

–          Részt veszünk a helyi egészségügyi szakképző iskola tanulóinak gyakorlati képzésében illetve városunk szűrővizsgálati programjaiban.

Fontos a betegek koordinálása.

Osztályunkra való betegfelvétel menete:

A járóbeteg szakrendelésen előzetesen megvizsgált és beutalt beteget-a szakrendelő által az osztállyal egyeztetett és megadott időpontban – felvesszük osztályunkra.

A kórház fő épületében lévő betegfelvételi irodában –betegregisztráció-jelentkezik a beteg, ezután megérkezik osztályunkra. Ápolónőink elhelyezik a kijelölt kórteremben betegeinket. Megtörténik a szükséges dokumentációk kitöltése és vizsgáltok elvégzése. Ezután végezzük el a beavatkozásokat, megadjuk a kezelőorvos által elrendelt terápiát.

Műtéti várólistánkat naponta frissítjük, várakozási idő, megközelítőleg 1 hónap!

Fő tevékenységi körünk, az ultrahang energiával végzett (phacoemulzifikacios) szürkehályog ellenes műtét. Mikro sebészeti eljárással, mikroszkóp alatt, 2,75 mm-es seben keresztül végezzük. A legkorszerűbb műlencséket implantáljuk a műtét során.

Műtét előtt részletes tájékoztatást kap a beteg a várható műtétről, ill. a műlencsékre vonatkozó lehetőségekről is.

Lehetőség van ún. prémium intraoculáris lencsék igénybevételére (Restor, Toric). Ezeket

az OEP nem támogatja, ezért ha igény van rá, a prémium műlencsék árát betegeink fizetik.

Szemész szakorvosaink:

Dr. Stark Ildikó Mb. Osztályvezető Főorvos
Dr. Pásztor István Főorvos
Dr. Nagy Károly Adjunktus   / I.sz. Szemészeti szakrendelő/
Dr. Tinka Tímea Réka Szakorvos

Részmunkaidős szakorvosaink:

Dr. Gyáni Éva Főorvos /III.sz. Gyermek szemészet/
Dr. Pusztai Dezső Főorvos
Dr. Réti Miklós Főorvos /I.sz Szemészeti szakrendelő/

Elérhetőségeink:

Szemészeti osztállyal egyeztetni vizsgálatok, látótér, műtét –kórházi befekvés időpontját, ill. orvosaink elérhetők:

06 53/ 310-011 351.mellék (nővértartózkodó)