Sebészeti osztály

Utoljára módosítva: 2017-11-24

A Sebészeti osztály 47 ággyal működik, ebből 37 ágy általános sebészeti, 10 ágy érsebészeti specialitással finanszírozott. A Sebészeti osztály a magyarországi városi kórházak hasonló intézményei közül kitűnik széleskörű tevékenységével. A tervezett sokirányú szakmai képzéssel, a sebészeti alapszakma mellé az itt dolgozó szakorvosok olyan második szakorvosi képzettséggel rendelkeznek, amely nemcsak a sebészeti szakmán belüli speciális ellátások, hanem a sebészethez csak részlegesen kapcsolódó gyógyító munkára is alkalmassá teszi őket.

Osztályunk a következő részekből áll:

• általános sebészet
  • érsebészeti részleg

Általános sebészet

Az általános sebészeti műtétek közül az osztályon rutinszerűen végezzük a gyomor-bél rendszer műtéteit, a daganat sebészetben a korszerű varrógépeket használjuk. Az epesebészetben az osztály gold standardként a laparoszkópos cholecystectomiát végzi, konverziós arányunk 3 % alatti. Az epeúti kövességet ugyancsak minimál invazív technikával, endoszkópos sphincterotomiával kezeljük. A különböző típusú sérvműtéteknél nemcsak a hagyományos műtéteket, hanem az úgynevezett feszülés mentes, hálóbeültetéses technikát végezzük.

A laparoszkópos műtéti technikát sürgős műtéteknél is végezzük, jelenleg a “vakbél” műtétek 50%-a laparoszkópos úton történik. Válogatott esetben a vastagbél daganatok eltávolítását is laparoszkópos módszerrel végezzük. Az emlő daganatok diagnosztikáját nagy tapasztalatú radiológus kollégák végzik (mammográfia és emlő UH), velük együttműködve a nem tapintható daganat gyanús elváltozások jelölésével a betegség korai felismerése és kezelése lehetséges. Osztályunkon a pajzsmirigy jóindulatú betegségeinek kezelését is végezzük.

Érsebészeti részleg

Sebészeti osztályunk a területi kórházak közül a 70-es években az elsők között végzett helyreállító érműtéteket. Ezen időszakot követően a rendelkezésre álló korszerű diagnosztikát alkalmazva (színes doppler vizsgálat, angiográfia) a jelenleg legkorszerűbb és legkisebb beavatkozásnak számító értágítások és stentelések lehetősége is adott az intézetben.

Az érsebészeti részleg ellátási területe két évvel ezelőtt megnövekedett, jelenleg 262 ezer fő tartozik a részleg ellátó körébe, emiatt érműtéteink száma is emelkedett. A műtői rekonstrukció befejeztével az érbetegségek gyógyításában lehetőség van a műtét közben történő érfestés, szükség és igény szerint értágítás elvégzésére.

OSZTÁLYUNK ÁLTAL MŰKÖDTETETT JÁRÓBETEG RENDELÉSEK

Sebészeti ambulancia I. sz. Telephely – Kórház – 20-as főépület 115.

Rendelési idő: Hétfő – Péntek 13:00-15:00

Érsebészeti szakrendelés II. sz. telephely – Rendelőintézet, Rákóczi út 7

Rendelési idő:

Szerda: 08:00-13:00 Dr. Király László II. emelet 208

II. Gastroenterológiai szakrendelés I.sz.telephely -Kórház – 02-as főépület földszintje

Rendelési idő Rendel
Hétfő: 11:00-13:00 Dr. Harkai Zsigmond