Csecsemő- és Gyermekgyógyászati Osztály

Utoljára módosítva: 2017-09-04

Intézetünk Csecsemő- és Gyermekgyógyászati Osztálya a Pest Megye déli részének közel 170 ezer lakos gyermek populációjának kórházi fekvő- és járóbeteg szakellátását biztosítja 0-16 éves korig.

A gyermekellátás kórházi osztály formájában 1952 óta létezik, Dr. Jójárt József gyermekorvos alapította. 1970-ben költözött jelenlegi helyére, az főépület VII. emeletére. A hetvenes és a nyolcvanas években nagyon sok gyermekgyógyász sajátította el a szakma alapjait osztályunkon, többen második szakvizsgát is tettek. Az osztály vezetője 1989-től 2006-ig Dr. Jójárt György kandidátus, 2006-tól 2008-ig Dr. Retkes Tamás, 2008-tól Dr. Surányi Lajos.

30 fekvőbeteg ágyon folyik a gyógyító munka, a kisebb gyermekek mellé az anyuka elhelyezése is megoldott. A betegek döntő többségét az infekciós esetek teszik ki, ezen kívül gyermek-belgyógyászati, -pulmonológiai, -neurológiai kivizsgálás is folyik. Külön részlegen ápoljuk a kis súlyú újszülötteket, koraszülötteket.

Osztályunk látja el az újszülött részleget is, intézetünkben évente mintegy 1200 szülés történik.
Általános gyermekgyógyászati járóbeteg rendelés napi négy órában, ezen kívül heti négy alkalommal gyermek-pulmonológiai, illetve heti egy alkalommal gyermek-neurológiai szakrendelés is működik az osztályon.

Munkaidőn túl az osztályon tartózkodó gyermekgyógyász szakorvos látja el az ügyeletet. Fekvő- és járóbeteg forgalmunk is emelkedő tendenciát mutat az utóbbi években. 2009-ben 1867 beteg gyermek feküdt osztályunkon, míg a szakrendeléseken közel 4000 fő jelent meg. Az osztály akkreditált, egyetemi hallgatók, szakorvos jelöltek képzésében részt vesz.

AZ OSZTÁLY ORVOSAI

NÉV BEOSZTÁS SZAKVIZSGÁK