Központi Műtőszolgálat

Utoljára módosítva: 2023-12-01

Az Intézmény Központi Műtő egysége a főépület első emeletén helyezkedik el. A műtétek tisztasági foka alapján két egységre bontható. A steril oldalon, ahol pl. a lágyéksérv műtétek, vagy a laparoszkópos műtétek történnek, négy műtőhelyiségben folyik a munka. Az úgynevezett szeptikus oldalon két műtő található, itt végezzük az akut műtétek nagy részét. A baleseti sérültek ellátásra külön műtő helység áll rendelkezésre. A Szülőszoba területén található a VII-es, Császár műtő, ahol csak ezek a műtétek végzendők. A földszinten, a Baleseti sebészeti ambulancia területén pedig a VIII-as műtő található, ahol ambuláns műtétek történnek, a beavatkozásokat kézsebészek, plasztikai sebészek végzik. Központi Műtőszolgálatként 2000 óta dolgozunk. Az átszervezésnek, átépítésnek köszönhetően, azóta ebben az új, korszerű rendszerben végezzük mindennapi feladatainkat.

Jelenleg Dr. Kocsis Tünde (sebész, aneszteziológia, intenzív terápiás szakorvos) a megbízott osztályvezető, helyettese Dr. Harkai Zsigmond (sebészet, gasztroenterológus szakorvos). Kaposvári Erzsébet a kezdetektől látja el a vezető szakasszisztensi feladatokat. A Központi Műtőben jelenleg 12 műtéti szakasszisztens (műtősnő) látja el a feladatokat, 12 műtőssegéd és egy fő állandó betegszállító munkatárs segítségével. A főállású egészségügyi dokumentátor felelős a naprakész dokumentációért.

Évente kb. 4500 műtétet végzünk.

Repertoárunk széles, az általános sebészettől, az érsebészeten át, a traumatológia, a szülészet-nőgyógyászat, a fül-orr-gégészet, az urológia képviseltetik magukat. Több műtőnk is alkalmas laparaskópos műtétek végzésére, és altatásos endoszkópos vizsgálatoknak is helyet adunk. A műtéti repertoárunk is széles, az egynapos sebészeti műtétektől, a laparoszkóppal asszisztált vastagbélműtétek is megtalálhatóak kórházunkban. A traumatológia tevékenységi köre is szélesedik napjainkban, ismét bevezetésre került a csípő és térdprotézis műtét.

Feladatainkat korszerűen felszerelt műtőkben végezzük, felszereltségünk, eszköztárunk megfelel a legmodernebb igényeknek.

A Központi Műtőszolgálat dolgozói

Dr. Kocsis Tünde                   műtővezető főorvos