Videós felhívások a Vármegyei Etikai Bizottsági választásról

Utoljára módosítva: 2023-08-02

A folyamatot a vármegyei irányító intézmények és a budapesti centrumkórházak szervezik az Országos Kórházi Főigazgatóság közreműködésével, így az orvostársadalom közvetlenül, titkos szavazáson dönthet a szakmai-etikai kérdésekben meghatározó testületek összetételéről.

A 2023. augusztus 1. és augusztus 15. között lebonyolításra kerülő választás eredményeképpen az orvostársadalom közbeiktatott küldöttek nélkül, a saját soraiból választhatja meg azokat a kollégákat, akik a benyújtott etikai panaszok alapján meginduló eljárások során érvényre juttatják a szakmai-etikai szabályokat. A szavazókörök a különböző vármegyékben és Budapesten eltérő időpontokban és helyszíneken tartanak nyitva azért, hogy a szavazásra jogosultak minél szélesebb köre leadhassa voksát. A választás az úgynevezett kislistás választás szabályai szerint kerül lebonyolításra, vagyis a szavazólap tartalmazza a megválasztható személyek nevét abc-sorrendben. A szavazólapon minden arra jogosult legfeljebb 10 jelöltre szavazhat.

További információk a választásról

Vármegyei Etikai Bizottsági választás 2023 – Dr. Cs. Szabó Zsuzsanna